Dědické řízení po mamince

Stáří. Nemoc. Přichází zvolna, pomalu. Postupně naše tělo ovládá a mění se v bezmoc. To přichází čas velkých životních změn a rozhodnutí.

Mění se okolnosti, požadavky i veškeré naše potřeby. Mnohdy nás sužují natolik, že už nadále nedokážeme žít stejně jako doposud. A tehdy potřebujeme naše nejbližší snad ze všeho nejvíc. Aby tu byli v těchto těžkých chvílích s námi, aby nám pomohli a, pokud možno, i vše usnadnili.

Tohle je příběh pana Aloise. Moudrého, láskyplného pána, jehož maminku postihla těžká nemoc. Potřebovala péči svého jediného milujícího syna. Pan Alois tak musel učinit zásadní rozhodnutí. Bude se o maminku starat sám? Pokud ano, co s jejím starým bytem? Vlastnit majetek je sice hezké, ale nese to s sebou další starosti. A těch měl pan Alois už tak až nad hlavu. Bylo potřeba starý byt prodat. ... A tak se stalo, že se pan Alois spojil se mnou, abych mu jeho stávající situaci pomohl vyřešit.

Sotva jsem vešel do bytu po staré paní, jedno bylo zřejmé. V tomhle stavu ho neprodáme. A když ano, tak za velice nízkou cenu. Bylo znát, že je starý a dlouho neudržovaný. Zašlé podlahy, starý nábytek, málo světla i prostoru a celému dojmu korunoval nepříjemný starobný odér. Ale přes to přese všechno byl byt velmi dobře lokalizačně i dispozičně řešený. Musel jsem si to nechat projít hlavou. Nechat bujet všechny myšlenky a nápady, jak tento případ vyřešit tak, aby pan Alois dostal alespoň svých 650 000,-Kč.

Na naše další setkání jsem měl připravenou analýzu tržního odhadu nemovitosti a návrhy řešení vzhledem k potřebám pana majitele. Tedy dostat z bytu co nejvíce finančních prostředků při minimálních nákladech. Bylo potřeba učinit následující kroky: celý byt kompletně vyklidit, prodat nepotřebné vybavení, celý interiér nadekorovat a profesionálně nafotit.

A výsledek? Posuďte sami.

FOTO PŘED A PO

 

My jsme měli z odvedené práce velkou radost. Byt úžasně prokoukl. Najednou byl slunný, prostorný a vynikly příjemné detaily a krásná dřevěná podlaha v obývacím pokoji. A nová kupující tak na sebe nenechala dlouho čekat. Během prvních 12 dní aktivní inzerce proběhla první a zároveň i poslední prohlídka. Paní se do bytu ihned zamilovala a s radostí za něj zaplatila.

Nakonec tedy vše dobře dopadlo. Nejenže byl pan majitel potěšen výslednou sumou i rychlostí celého procesu, ale i my jsme dostali zaslouženou provizi za svou důslednou kvalitní práci. A nová majitelka? Měla krásný čistý byt ve výborné lokalitě.

Autor: Bc. Lucie Kozielová
Aktualizováno: 20.06.2016 16:48:44